تبلیغات
x sense - علمی

محققان به تازگی دریافته‌اند: تركیب خاصی از كاكائو وجود دارد كه می‌تواند فعالیت مغز را تقویت كرده و روند زوال آن را همزمان با بالا رفتن سن كندتر كند.

به گزارش سلامت نیوز، دانشمندان نتایج این مطالعات را در نشست سالانه انجمن آمریكایی پیشرفت علم در سانفرانسیسكو ارائه كرده‌اند.

دراین مطالعات تاثیرات تركیبی در كاكائو موسوم به فلاوانول‌ها بر روی مغز مورد آزمایش قرار گرفته است.

تحقیقات نشان می‌دهد: فلاوانول ها جریان خون را در مغز افزایش می‌دهند و می‌توانند برای درمان مشكلات و نارسایی‌های عروقی مفید باشند.

آزمایشات اولیه انجام شده از سوی یك شركت خصوصی تولید كننده شكلات نشان داده بود: شكلاتهایی كه به روش خاص برای حفظ فلاوانول‌ها تولید می‌شوند، در آزمایشات كلینیكی برای قلب مفید هستند.

آزمایشات اخیر نیز نشان داده است: این شكلات‌ها برای مغز نیز سودمند است

برگرفته از : سلامت نیوز

Add comment فوریه 20th, 2007

پیش‌بینی نه‌چندان درست مایكروسافت

همکاران سیستم-استیو بالمر مدیر عامل شرکت مایکروسافت، بر این باور است كه فروش سیستم عامل تازه ویستا باید برابر با پیش‌بینی‌ها شتاب بیشتری بگیرد.
وی در کنفرانسی در حضور کارشناسان اقتصادی گفت: کاهش تخفیف بهای فروش، محدودیت تازه‌ای را برای شرکت‌ها پدیدآورده و از سوی دیگر، کپی‌های غیر مجاز به کندی فروش ویستا افزوده است.
بالمر توضیح داد: فروش سیستم عامل ویندوز نسبت مستقیمی با رشد فروش کامپیوترهای شخصی دارد. این در حالی است که امروزه رشد فروش پی سی‌ها بیشتر به‌سوی بازارهای تجاری است تا بازارهای مصرفی.
همچنین بالمر انتظار دارد چشم‌انداز رشد فروش در بازارهای جدیدی همچون چین، هند و برزیل بیشتر از کشورهای توسعه یافته باشد. با این همه، در بازار این گونه کشورها آمار فروش نسخه‌های کپی غیر قانونی نیز بیشتر است. با آنكه ویستا دارای ویژگی‌های تازه‌ای برای پیشگیری از كپی‌برداری غیرقانونی است، اما این مشکل همچنان در این گونه کشور ها وجود دارد.

برگرفته از : سایت فناوری اطلاعات

Add comment فوریه 20th, 2007

فرمول ویژه برای شهریه دانشگاه‌ها

رئیس كمیسیون آموزش مجلس گفت: فرمول ویژه شهریه دانشگاه‌ها تا اوایل سال 86 به صحن مجلس ارایه می‌شود.
به گزارش آموزش نیوز علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با تأكید بر این‌كه افزایش سالانه شهریه دانشگاه‌ها باید قانونمند شود، گفت: افزایش سالانه شهریه دانشگاه‌ها باید بر اساس فرمول ویژه‌ و متحدی در سراسر كشور قانونمند و اجرایی شود.
وی با اشاره به این‌كه طرح ساماندهی شهریه در دستور كار كمیسیون آموزش مجلس قرار دارد، افزود: در حال حاضر سرانه دانشجویی دانشگاه‌های كشور بین 500 هزارتومان تا 3 میلیون تومان به طور متوسط در سال است كه این فاصله زیاد بیانگر عدم ساماندهی سرانه دانشجویی در كشور است.
وی با تأكید بر این‌كه تفاوت زیادی در سرانه دانشجویی دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های غیر دولتی وجود دارد، گفت: سرانه پایین دانشگاه‌های دولتی بهره‌وری این دانشگاه‌ها را دچار مشكل می‌كند

برگرفته از : آموزش نیوز

Add comment فوریه 18th, 2007

بازتاب فیلتر شد؟!

“محمود سالاركیا” معاون دادستان تهران، گفت “” تاكنون دلیل فیلترینگ سایت “بازتاب” برای ما مشخص نشده است”".

وی روزیكشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در مورد فیلترینگ سایت بازتاب گفت: اگر این سایت به دلیل تخلفات صنفی بسته شده باشد ، امری طبیعی محسوب می‌شود.

معاون دادستان تهران ، افزود: اگر فیلترینگ سایت بازتاب به‌دلیل انجام جرم صورت گرفته باشد، به دلیل اینكه جرم باید از سوی دستگاه قضایی اثبات شود و پس از آن برخورد صورت گیرد، این امر غیرقانونی خواهد بود.

معاونت امورمطبوعاتی و تبلیغاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی روز سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای از ممنوعیت فعالیت پایگاه اطلاع رسانی “بازتاب” خبر داد.

دبیرخانه “كار گروه تعیین مصادیق غیرمجاز اینترنتی”، براساس مفاد بند “ث”ماده‪۷‬آیین نامه ساماندهی فعالیت پایگاه‌های اطلاع رسانی مبنی بر ممنوعیت هرگونه اقدام علیه قانون اساسی و یا تفرقه افكنی و خدشه در وحدت و وفاق ملی و تمامیت ارضی و یا القاء بدبینی و ناامیدی در مردم نسبت به مشروعیت و كارآمدی نظام اقدام به توقف فعالیت سایت بازتاب كرد.

این كارگروه همچنین با استناد به مفاد بند “خ ” همان آیین نامه مبنی بر ممنوعیت توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی و مفاد بند ” ژ” همان آیین‌نامه مبنی بر ممنوعیت نشر اكاذیب و افتراء، و با توجه به كثرت مطالب مشتمل بر تخلفات فوق در پایگاه اطلاع‌رسانی بازتاب ، این پایگاه را مصداق پایگاه‌های غیر مجاز اینترنتی تشخیص داد و ادامه هرگونه فعالیت این پایگاه را غیر قانونی و ممنوع اعلام كرد.

برگرفته از : ایرنا

Add comment فوریه 18th, 2007

دانشگاه‌اصفهان از طریق مجازی دانشجومی‌پذیرد

دانشگاه صنعتی اصفهان دوره آموزش الكترونیكی در رشته مهندسی كامپیوتر، نرم افزار در مقطع كارشناسی راه اندازی كرد.

مجوز رسمی برگزاری این دوره از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه صنعتی اصفهان ابلاغ شده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، پذیرش دانشجو در این دوره از نیمه دوم بهمن ماه سال جاری برای نیمسال دوم تحصیلی به صورت فراگیر صورت می‌گیرد.

در این دوره، آموزشها به صورت نیمه حضوری و الكترونیكی انجام می‌شود.

متقاضیان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به سایت آموزشهای الكترونیكی دانشگاه صنعتی اصفهان به نشانی “‪ ” http://clearning.iut.ac.ir‬مراجعه كنند
برگرفته از : ایرنا

Add comment فوریه 5th, 2007

با اجازه ویستا

هرچند سیستم عامل جدید ویستا شرکت مایکروسافت تا آخر ماه ژانویه عرضه نخواهد شد، اما از مدت ها قبل ، نحوه ساخت رایانه های شخصی را تغییر داده است.
از ماه نوامبر، تقریبا 100 درصد رایانه های شخصی که خرده فروشان بزرگ عرضه کرده اند، براساس استانداردهای اولیه ویستا ساخته شده اند. این به این معناست که این رایانه ها پردازنده قوی ، درایو هارد بزرگ و دیگر ویژگی های سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این برنامه عظیم را دارند. یک سال پیش ، حافظه بسیاری از رایانه های PC 256 مگابایت بود، که فضای ذخیره حافظه موقتی است و برنامه های رایانه ای برای انجام محاسبات ، از آن ها استفاده می کنند. اکنون بیشتر آن ها حداقل 512مگابایت حافظه دارند که برای نصب ویستا مناسب است.
در رایانه های قدیمی ، اشتباهات پردازش گرافیکی اغلب به مشکلات دیگری می انجامید و باعث خرابی دستگاه می شد.
ویستا، این اشکال را برطرف کرده است. سازندگان رایانه نیز برای انطباق با ویستا، قطعات گرافیکی جدید و پیچیده به کاربرده اند.

برگرفته از : جام جم آنلاین

Add comment فوریه 4th, 2007

کپی از سیمکارت های تلفن همراه

images/20061213/sim.jpg

از این پس با دقت بیشتری به قبض تلفن همراهتان توجه کنید و اگر دیدید رقم صورتحساب به طور غیرمعمول افزایش یافته است ، بدانید با پدیده ای جدید و خطرناک روبه رو شده اید؛ سیمکارت شما کپی شده است !
چنین ادعایی اصلا قابل تعجب نیست ، شایعه و دروغ هم نیست ، کمیاب هم نیست ؛ پدیده ای است که براحتی و با هزینه ای کمتر از 50هزار تومان در بازار قابل دستیابی است و به همین راحتی می توان از یک سیمکارت کپی تهیه و استفاده کرد به طوری که کسی که سیمکارت اصلی را دارد ، متوجه نشود تا زمانی که قبض تلفن همراهش را دریافت کند و شک ببرد که بلایی به سرش آمده است.
به گزارش خبرنگار ما ، مشترکان تلفن همراه در 2 ماه اخیر با پدیده ای جدید به نام کپی سیمکارت روبه رو شده اند. اخیرا در بازار تلفن همراه تهران ، دستگاه هایی ساخت کشورهای چین و ژاپن به بازار آمده است که با قرار دادن یک سیمکارت اصلی صادر شده از سوی شرکت مخابرات ایران ، اطلاعات امنیتی و کلیدی سیمکارت ها (ki) را رمزگشایی کرده و این رمز را روی سیمکارت خام منتقل می کند. در این صورت از یک شماره موبایل ، 2 عدد در شبکه مادر تعریف می شود؛ بدون این که صاحب سیمکارت اصلی از چنین سوئاستفاده ای باخبر باشد. براساس اطلاعات فنی موجود، هنگامی که یک تلفن همراه روشن می شود ، چندین کد و شماره رمز به مرکز مادر مخابراتی ارسال می شود. مرکز شبکه ارتباطات سیار (M.S.C) با دریافت این کدها، ارتباط شماره سیمکارت را با شماره های موجود خود مقایسه و در صورت موجود بودن این شماره ، از آن به عنوان دستگاه روشن در شبکه ثبت نام می کند. قبل از صدور اجازه ورود سیمکارت به شبکه و ثبت نام لیست سیاه ، شماره های شبکه ما در نیز شماره جدید را کنترل و اجازه ورود صادر می کند. دستگاه هایی که اکنون با معادل فارسی سیمکارت خوان به بازار آمده ، قادر است با کپی سیمکارت اصلی ، چنین مراحل امنیتی را در شبکه تلفن همراه کشور طی کرده و خود را در شبکه تعریف کند. بررسی های خبرنگار ما در بازار تلفن همراه تهران نشان داد که این دستگاه ها با 2 مارک سوپرسیم و سیم سیم از چین و ژاپن وارد بازار شده است که دستگاه چینی بین 45 تا 50 هزار تومان و دستگاه ژاپنی 80 هزار تومان قیمت دارد. همراه با این دستگاه ها یک عدد سیمکارت خام از نوع سیمکارت های شرکت مخابرات ایران موجود است و در صورت تقاضای خریدار ، تعداد بیشتری سیمکارت خام به قیمت حدودا 25 تا 30 هزار تومان در اختیار وی قرار می گیرد. شکل این دستگاه ها تقریبا شبیه گوشی تلفن همراه کوچک است و سیمکارتی که پشت آن ، عکس یک ماهی قرمز با مارک «سیم ماکس» چاپ شده است و یک لوح فشرده نرم افزار نیز ضمیمه آن است البته فناوری پیشرفته تری نیز برای کپی کردن سیمکارت به بازار آمده که به صورت بی سیم عمل کرده و قیمت آن طوری نیست که همگان بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. این دستگاه ها قادر است اطلاعات حیاتی و امنیتی سیمکارتی را که داخل یک گوشی روشن در حال کار است ، شکار ، رمزگشایی و در خود ذخیره کند. این فناوری خطرناک تر است ؛ چرا که اطلاعات یک سیمکارت به طور سریع و همزمان به چند سیمکارت خام منتقل و کپی می شود.

گفتگو با یک فروشنده
خبرنگار ما برای یافتن چنین دستگاه هایی به تحقیق پرداخت و توانست با یک فروشنده نوع چینی این دستگاه ها به طور ناشناس گفتگو کند. خلاصه این گفتگو را بخوانید:

شما دستگاه کپی سیمکارت دارید؟
بله. چینی هست و قیمت آن 45 هزار تومان.

این دستگاه چه می کند؟
قابلیت های خوبی دارد. شما با این دستگاه می توانید سیمکارت موبایل را کپی کنید طوری که انگار یک خط موبایل دیگر دارید. بدون پرداخت هزینه (با خنده) هر دوی این سیمکارت ها دارای آنتن هستند.

امکانات این دستگاه چیست؟
این دستگاه نرم افزاری دارد که شما می توانید تا 16 خط موبایل را روی یک سیمکارت خام که همراه دستگاه است ، بریزید و همزمان یک منو به گوشی شما اضافه می کند تا بتوانید به طور جداگانه از تمام خطها استفاده کنید. با این سیمکارت خام ، شما می توانید 200 تا 300 شماره ذخیره کنید ، اس.ام.اس بفرستید و هر نوع سیمکارتی را کپی کنید.

روش استفاده اش چطور است؟
ساده است. یک نرم افزار دارد که با CD به شما می دهیم و از طریق رایانه هم کار می کند یعنی باید کابل رابط موبایل به رایانه (U.S.B) داشته باشی. اگر مخابرات این نرم افزارها را از بین ببرد ، ساپورتت می کنیم. نگران نباش !

چقدر زمان می برد دستگاه را بفرستی؟
من شهرستانم. پول را به شماره سیبایم در بانک ملی بریز. 48 ساعت بعد دستگاه را با پست پیشتاز برایت می فرستم ؛ هر جای ایران که باشی. یادداشت کن…

واکنش شرکت مخابرات ایران
با این که رئیس هیات مدیره انجمن صنفی فروشندگان سیمکارت ، تلفن همراه ، گوشی و لوازم جانبی کشور از مساله جعل سیمکارت ابراز بی اطلاعی کرده و وعده می دهد موضوع را بررسی می کند اما داود زارعیان مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با تایید این مساله به خبرنگار ما می گوید: شرکت مخابرات ، گروهی را برای بررسی این دستگاه ها به سطح بازار تهران فرستاده تا ببینیم حقیقت ماجرا چیست.
او افزود: ما شنیده ایم این دستگاه ها را حتی 25 هزار تومان هم می فروشند اما اظهارنظر قطعی ، موکول به گزارش کارشناسی و روشن شدن زوایای موضوع خواهد بود.

برگرفته از: جام جم آنلاین

Add comment دسامبر 13th, 2006

هویج از ابتلا به بیماری های سرطانی جلوگیری می كند

تحقیق نشان داد هویج به دلیل دارا بودن مواد مختلف ، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های سرطانی بسیار مفید است.
به گزارش پایگاه اینترنتی الرایه، هویج دارای الیاف است و اسیهای وینولی آن ، به بدن كمك می كند تا دربرابر ابتلا به بیماری ها مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.
این سبزی همچنین به معده كمك می كند به خوبی چربی ها را جذب كند و از رسوب كلسترول اضافی جلوگیری می كند.

منبع : جام جم آنلاین

Add comment نوامبر 24th, 2006

علت رفع فیلتر برخی سایت‌ها از شب گذشته

بازتاب - با پایان مهلت استفاده از سیستم فیلترینگ آلمانی در ایران، از بعدازظهر دیروز، اشتباهات بسیاری در فیلترینگ كشور به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، تا بعدازظهر دیروز، سیستم فیلترینگ مورد استفاده شركت فناوری اطلاعات (دیتا) آلمانی بود كه حق استفاده (licence) آن بعدازظهر دیروز، بنا بر قرارداد قبلی، پایان‌ پذیرفته است.

به همین خاطر، شركت «دیتا» به صورت آزمایشی، پیشنهاد سه شركت فیلترینگ داخلی را پذیرفته و از سیستم‌های داخلی برای فیلترینگ سایت‌های غیرمجاز استفاده كرده است.

از همین رو، با وجود آن‌كه سیستم آلمانی برای فیلتر برخی سایت‌ها از جمله سایت‌های مستهجن به صورت هوشمند و از دفتر آلمان، فعال بوده است، سیستم داخلی به صورت هوشمند، اقدام به فیلترینگ نكرده و باید كارشناسان داخلی به صورت دستی و غیرهوشمند، اطلاعات مربوطه را برای فیلتر كردن سایت‌ها به این سیستم جدید معرفی و وارد كنند و همین امر، موجب اشتباهات متعددی، به ویژه در ابتدای آغاز به كار این سیستم خواهد شد.

گفتنی است، از بعدازظهر دیروز، فیلترینگ برخی سایت‌ها از جمله «بی.بی.سی» فارسی برداشته شده بود كه ناشی از سیستم جدید فیلترینگ بوده و ابلاغیه‌ای برای رفع فیلترینگ از «بی.بی.سی» یا برخی سایت‌های دیگر صادر نشده است

Add comment نوامبر 6th, 2006

بازی های کامپیوتری

محققان بعد از بررسی و مطالعه بر روی کسانی که از بازی های رایانه استفاده می کنند به این نتیجه رسیدند که باعث رشد فکری می شود و استفاده ی آن را برای افراد مسن تاکید کردند